فریت بار هوایی

فریت بار هوایی

فریت بار چیست؟

فریت بار به قوانین حمل و نقل هوایی در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر می‌گویند که شما در یک سفر هوایی، فقط امکان حمل بار اضافه تا 20 یا نهایت 30 کیلوگرم را دارید. یعنی در صورتی که وزن بار شما از این عدد بیشتر باشد باید برای حمل اضافه بار خود مبلغ بالایی را با عنوان ” جریمه اضافه بار” پرداخت کنید.
در صورتی که شما مجبور به حمل بار اضافه‌ تر شدید برای اینکه متحمل پرداخت هزینه جریمه نشوید، می‌توانید از فریت مسافری (freight) استفاده کنید. فریت بار یعنی امکان ارسال بار مازاد مسافر بدون پرداخت جریمه و البته با هزینه بسیار کمتر و ایمنی بیشتر.
فریت بار می تواند  حمل ونقل کالا توسط  قطار، کشتی و یا هواپیما باشد. اما معمولا بیشتر برای ارسال بار از طریق هواپیما و برای بارهای غیر تجاری و یا مسافری از فریت بار استفاده می شود. در حقیقت مسافران برای ارسال هوایی  بار اضافه خود از فریت بار هوایی  استفاده می کنند که بوسیله هواپیمای باربری  یا هواپیمای مسافری – تجاری انجام می گردد.

فریت بار مسافری

فریت بار مسافری به باری می گویند که از فرودگاه  و خطوط هوایی بدون داشتن همراه و با هزینه ای بسیار کم و تحت عنوان بار اضافه به مقصد ارسال می گردد.
برای فریت بار مسافری حتما باید بارنامه صادر شود.
بهترین راه برای جابجایی و ارسال لوازم شخصی و وسایل منزل مسافران به خارج از کشور، اعم از دانشجویان و مهاجران فریت بار مسافری می باشد. با استفاده از فریت بار این امکان فراهم می شود که بجای پرداخت هزینه‌های بالای اضافه بار مسافری و محدودیت‌های فراوان حمل بار، با پرداخت مبلغی به مراتب کمتر، چیزی در حدود 30٪ مبلغ اضافه‌بار، بار را به مقصد فریت یا ارسال کرد. فریت بار مسافری از طریق روش حمل هوایی، دریایی و زمینی قابل انجام است و تمام تشریفات گمرکی باید قبل از سفر صورت گیرد.
خدمات فریت بار هوایی

خدمات فریت بار مسافری شرکت EDL اکسپرس

شرکت فریت بار EDL Expres با مجوز رسمی هواپیمایی کشوری، عضو اتحادیه جهانی IATA  و شبکه جهانی حمل و نقل بین المللی WWPC در ایران با سالها تجربه در زمینه ی فریت بار بصورت هوایی، قادر است تا شما را با متخصصین با تجربه خود ،در تمامی مراحل فریت بار، کمک کند.
ای دی ال اکسپرس با شبکه گسترده نمایندگی‌ها در کشورهای  خارجی، قادر است محموله های شما را، از مبدا تحویل گرفته و پس از بسته‌بندی اصولی و تخصصی، در کشور مقصد، تحویل دهد.
فریت بار مسافری به تمام کشورهای خارجی ازقبیل: کانادا، استرالیا، انگلستان، آلمان، ترکیه، سوئد، سوییس، آمریکا، اتریش، نروژ، فنلاند، قبرس، گرجستان، عراق، دبی ، تاجیکستان، چین، ژاپن، فرانسه، نروژ، کویت، قطر، قبرس، عمان و …
ارسال هوایی لوازم شخصی و بار دانشجویی  مانند کتاب ، جزوات آموزشی، پوشاک  و…
حمل هوایی مواد خوراکی از قبیل برنج، کنسرو، غذاهای آماده با بسته بندی های تجاری،خشکبار، زعفران، خرما، سبزی خشک و منجمد، میوه و…
فریت هوایی کلیه لوازم منزل ، مبلمان ، کمد، تخت، پیانو ، لوازم برقی، سرویس های چوبی  به خارج از کشور
صادرات بار شرکت های تولیدی و تجاری به سراسر جهان، بهمراه اخذ مجوزهای قانونی و انجام تشریفات گمرکی
ارسال هوایی و بسته بندی اصولی کالاهای نمایشگاهی، ارسال تابلوهای نقاشی و کلیه ی لوازم و تجهیزات نمایشگاهی و نمونه های تولیدی برای شرکت در گالری‌ها و نمایشگاه‌های خارجی
انتقال هوایی حیوانات زنده به خارج از کشور، توسط قفس های مخصوص حیوانات با ایرلاین‌های معتبر دنیا
با خدمات درب به درب – Door To Door  اکسپرس EDL در فریت بار،با خیالی آسوده و بدون دغدغه های حمل کالا تا باربری فرودگاه امام خمینی و تشریفات گمرکی ، به مسافرت بپردازید.
برای استعلام قیمت فریت بار مسافری به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

راهنمای فریت بار مسافری

فریت بار مسافری دارای شرایط و مراحل خاصی است که آگاهی از آنها برای مسافرین ضروری است. یکی از مهمترین دغدغه های دانشجویان و مهاجران به کشورهایی مانند استرالیا ، آمریکا، کانادا، چین، انگلستان، آلمان، ترکیه، نروژ، اتریش، قبرس این است که لوازم شخصی ، مدارک دانشگاهی و وسایل منزل خود را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت به مقصد ارسال کنند.

انتخاب شرکت حمل بار بین المللی معتبر

در اولین مرحله باید یک شرکت معتبر فریت بار پیدا کنید که بتوانید با خیال آسوده کالاهای خود را به مقصد منتقل کنید.
تیم حرفه ای و با تجربه EDL اکسپرس، با داشتن شبکه قدرتمند صادرات و واردات و ارسال بار مسافری (فریت بار مسافری) ، یکی از معتبر ترین و باسابقه ترین شرکتهایی ست که در ایران می توانید ارسال بار خود را به آن بسپارید.

پذیرش فریت بار فرودگاه امام خمینی

در کلیه روزهای هفته بجز پنجشنبه و جمعه از ساعت 8 صبح تا 1:30 ظهر پذیرش بار در فریت بار فرودگاه امام خمینی انجام می شود. ارسال کننده کالا باید به همراه بار و مدارک شناسایی مورد نیاز از قبیل پاسپورت، بلیط یا کارت بازرگانی به پذیرش پایانه هوشمند بار ایران ایر (ترمینال بار فرودگاه امام خمینی) مراجعه کند.
ما در تمامی مراحل بسته بندی و حمل بار تا فرودگاه و کلیه ی تشریفات گمرکی برای فریت بار در کنار شما هستیم.
در استفاده از فریت بار مسافری، حتما باید مسافر یا نماینده قانونی اش در هنگام انجام تشریفات گمرکی در قسمت فریت بار فرودگاه امام خمینی، حضور داشته باشد.

 مزایای فریت بار هوایی

کم بودن هزینه فریت بار

ارزان تر بودن هزینه فریت بار نسبت به جریمه‌ نقدی اضافه بار، مهم ترین مزیت استفاده از فریت اضافه بار مسافری است. خوب است بدانید که برای هر کیلو اضافه بار در هنگام پرواز 20 یورو جریمه نقدی باید پرداخت کنید. در صورتی که با استفاده از فریت بار شما با پرداخت مبلغ 4 دلار به ازای هر کیلو بار می‌توانید آن را به هر جایی ارسال کنید.
ایمنی بالا در انتقال بار
فریت بار به دلیل بسته ‌بندی اصولی و صحیح بار، لیبل زنی دقیق و نوع بارگیری خیال صاحب کالا را راحت خواهد کرد.در این روش محموله سالم، بدون آسیب دیدن و در زمان معین  در مقصد دریافت خواهد شد.
بهره گیری از خطوط هوایی دلخواه
در فریت بار مهم نیست که شما به‌عنوان مسافر از کدام ایرلاین استفاده می‌کنید.شما می توانید کالاهای خود را از طریق خطوط هوایی دیگری متناسب با بودجه و علایق خود به مقصد ارسال کنید و هیچگونه محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت. مثلا در پرواز های خارجی می توانید بار ایرلاین خارجی سفر کنید اما بار خود را توسط ایرلاین ایرانی ارسال نمایید تا هزینه فریت بار کمتری پرداخت کنید.

کشورهایی که شرکت حمل هوایی EDL اکسپرس به آنها بار فریت می کند

شرکت حمل بار هوایی EDL Express، خدمات فریت بار تخصصی هوایی را، با معتبرترین خطوط هوایی و ترانزیتی بین المللی، به کشورهای مختلف انجام می دهد. این شرکت با نمایندگی هایی که در کشورهای مختلف دارد ، می تواند بار شما را به شهرهای فاقد فرودگاه بین المللی نیز بصورت ترانزیتی و ترکیبی ارسال نماید.
لیست کشورهایی که EDL اکسپرس به آنها فریت بار انجام می دهد :
فریت بار به دبی، فریت بار به چین، فریت بار به ترکیه، فریت بار به استرالیا، فریت بار به فرانسه ، فریت بار به کانادا ، فریت بار به آمریکا ، فریت بار به انگلستان ، فریت بار به آلمان، فریت بار به سوئد ، فریت بار به نروژ ، فریت بار به عراق ،فریت بار به فنلاند ،فریت بار به هنگ کنگ ، فریت بار به کویت ، فریت بار به قطر

مدارک مورد نیاز برای فریت بار

اخذ مدارک بین المللی و مجوزهای گمرکی برای انجام فریت بار مسافری و فریت بار تجاری ضروری است. شایان ذکر است برای فریت بعضی محصولات به مجوزهای دیگری مانند مجوزهای آزمایشگاهی ، مجوزهای قرنطینه گیاهی برای ارسال خشکبار و میوه جات ، و قرنطینه ی حیوانی و مدارک واکسیناسیون برای فریت حیوان زنده و …  نیز نیاز است.

مراحل فریت بار

بعد از اخذ مدارک و مجوزهای ارسال کالا باید به دفترشرکت حمل و نقل مورد نظر خود مراجعه کنید و برای ارسال کالا درخواست دهید. این شرکتها با صدور بارنامه ، اقدام به حمل و ارسال کالای شما می کنند. بار شما پس از ارسال در کشور مقصد ، توسط شما یا نماینده قانونی تان از گمرک ترخیص خواهد شد.
مراحل فریت بار هوایی
در زیر مراحل فریت بار را به صورت مرحله به مرحله شرح خواهیم داد:
مرحله اول: دریافت بار از درب منزل
پس از انتخاب شرکت مورد نظرتان برای فریت بار، باید در زمان تعیین شده توسط شرکت، بار خود را به آن‌ها تحویل دهید.
مرحله دوم: بسته بندی بار
بار‌های جمع آوری شده با دقت بالا و به صورت اصولی بسته بندی می‎شوند. بارهای شکستنی در جعبه‌های ایمن چوبی و بارهایی مانند لباس داخل کارتن‌های مخصوص یا چمدان قرار می گیرند.
مرحله سوم: انتقال به ترمینال کارگو فرودگاه امام
در مرحله سوم، بار برای انجام تشریفات گمرکی به ترمینال کارگو امام خمینی فرستاده می‌شود. گمرک پس از ارزیابی محتویات بار، اگرمشمول کالاهای ممنوعه باشد، آنها را جداسازی نموده و بقیه بار توزیع می‌شود.
مرحله چهارم: انجام تشریفات گمرکی
پس از انجام بازرسی بار، مجوز گمرکی توسط گمرک صادر می شود. مجوز گمرکی بار شامل اطلاعاتی مانند وزن بار، تعداد بسته‌بندی و غیره می‌شود.
مرحله پنجم: صدور بارنامه
پس از انجام تشریفات گمرکی، شرکت حمل و نقل باربارنامه را صادر می کند. در بارنامه اطلاعات دقیقی از مرسوله  ذکر می‌گردد. در واقع گمرک مجوزی صادر می‌کند که وزن و تعداد آن مرسوله در آن مشخص است.
مرحله ششم: تحویل بار به ایرلاین ها
بعد از گذراندن مراحل بالا شرکت فریت بار بر اساس مجوز، سند اظهار نامه یا همان بارنامه هوایی، باید بهترین خط هوایی را برای ارسال بارانتخاب کند.
مرحله هفتم: رهگیری آنلاین بار
پس از تحویل مرسوله و انجام بارگیری توسط خطوط هوایی، وضعیت بار به صورت آنلاین تا رسیدن به مقصد پیگیری می‌شود.
مرحله هشتم: دریافت بار در مقصد
در آخرین مرحله فریت بار، بار شما در فرودگاه مقصد تحویل گرفته می شود.
اینفوگرافی مراحل فریت بار
برای اطلاع از قیمت ارسال بار توسط هواپیما می توانید به صفحه هزینه فریت بار مسافری مراجعه کنید.

کالاهای غیر مجاز در فریت بار هوایی

ارسال هوایی بعضی کالاها به علت ایجاد خطر برای ایمنی هواپیما ممنوع می باشد .کالاهایی مانند : عطر، ادكلن، اسپری، شامپو، نرم كننده ها، مواد آرایشی، الكل، شربت، آبلیمو، سركه، ترشیجات ، باتری داخل اسباب بازی و وسایل الکترونیکی ، کلیه مواد آتش زا مثل کپسول های گاز ، فندک و کبریت، مواد اسیدی و خورنده.
اشیاء عتیقه ، آثار هنری اصیل ، کتب خطی و چاپ سنگی ، قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور و طلا و نقره، سنگ های گرانبها، ارز، ریال ایران، تابلوهای نقاشی اصل، قالی و قالیچه دستبافت عتیقه و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی، اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی کالای ممنوعه محسوب می شود. خروج هر گونه  فیلم ، نوار ، سی دی و تابلوهای نقاشی فقط با مجوز وزارت ارشاد می توانند به صورت فریت ارسال شوند .
در حال حاضر ارسال حیوان زنده بصورت کارگو به کشورهای ترکیه، استرالیا و آمریکا ممنوع است. تنها راه حاضر برای ارسال حیوان زنده به ترکیه از طریق ارسال حیوان زنده، بصورت همراه است.
نحوه دریافت بار فریت در مقصد
پس از اطمینان از رسیدن بار، شما یا نماینده قانونی تان که نامش در کادر گیرنده بارنامه ذکر شده می تواند برای دریافت بار به گمرک فرودگاه مربوطه مراجعه نماید. انبار داری در فرودگاه مقصد تا دو روز رایگان است و پس از آن مشمول هزینه های انبار داری می گردد.
مراحل تحویل بار مسافری در مقصد
پس از حصول اطمینان از رسیدن محموله در فرودگاه مقصد از طریق تماس گرفتن با شرکت هواپیمایی مورد نظر و یا استعلام از اینترنت، می توانید با ارائه مدارک و کارت شناسایی معتبر بار خود را دریافت کنید.
توصیه می شود پیش از انجام هر اقدامی برای تحویل بار خود، از قوانین کشور مقصد مطلع شوید . جهت کسب اطلاعات در این باره می توانید با مشاورین شرکت ارسال بار هوایی EDL Express تماس بگیرید.

عوامل موثر بر سرعت دریافت بار مسافری در مقصد

  تعداد پرواز های انجام شده توسط شرکت های هواپیمایی از ایران
  رزرو شرکت هواپیمایی حامل بار
  قوانین ترانزیت کالا در کشور مقصد
 نکته : فریت بارهای مسافری تقریبا ۴ تا ۵ روز طول می کشند.

بیمه بار فریت مسافری

در کلیه مسیرهای هوایی ، بار توسط شرکت های هواپیمایی عضو یاتا، تا سقف 20 دلار به ازای هر کیلو گرم بیمه خواهد شد. چنانچه ارزش کالا بالا باشد و 20 دلار برای بیمه کافی نباشد، باید بیمه جداگانه متناسب با ارزش کالا خریداری گردد. لازم به ذکر است که پرداخت خسارت منوط به رعایت کامل استانداردهای لازم در بسته بندی کالا است.
نکته مهم: حتما در هنگام تحویل کالا از گمرک مقصد ،بسته بندی کالا و محتویات داخلی بسته ها را به دقت بررسی نمایید و در صورت بروز هرگونه مشکل ، فرم های اعلام خسارت را قبل از خروج کالا از گمرک فرودگاه مقصد، تکمیل کنید.

نکات مهم در فریت بار مسافری

هرگز پته سبز گمرکی را به افراد غیر مسئول برای زدن بارنامه تحویل ندهید. فقط از شرکت هایی را که دارای مجوز هستند و در فرودگاه دفتر دارند را برای این کار انتخاب کنید .
انجام تشریفات گمرکی در گمرک ایران به صورت رایگان انجام می شود. فقط برای صدور پته کالای فریتی مبلغ ناچیزی دریافت می نماید . هزینه اصلی فریت بار بابت بارنامه است که شرکت حمل و نقل باید کار تسویه را انجام دهد.
به علت وجود رقابت بین آزانس های هوایی حتما قبل از صدور بارنامه قیمت را از آژانس های مختلف در مسیرهای مختلف استعلام بگیرید، سپس اقدام به بارنامه زدن کنید .
از آوردن کالاهای ممنوعه و غیرمجاز می باشد اکیدا خودداری کنید تا در سالن فریت دچار مشکل نشوید .

فریت بار به ترکیه

برای ارسال بار به ترکیه دقت کنید که سرویس فریت بار فقط برای بارهای شخضی استفاده می شود و شامل بار تجاری از ترکیه به ایران و یا بالعکس  نمی شود. برای مشاهده نرخ فریت بار تا استانبول به صفحه هزینه فریت بار مراجعه کنید.

فریت بار به امارات

نرخ فریت بار هوایی بسته به شهر انتخابی متفاوت خواهد بود. مثلا هزینه فریت بار به دبی با هزینه ارسال بار هوایی به ابوظبی به دلیل اختلاف مسافت و نرخ شرکت های هواپیمایی ، فرق دارد.

فریت بار به آمریکا

نکته مهم در فریت بار به آمریکا این است که بار باید هیچگونه آلودگی نداشته باشد . به همین دلیل مسافرین باید در بسته بندی لوازم و اثاثیه خود دقت کافی را به خرج دهند.

 فریت بار به استرالیا

افرادی که به استرالیا مهاجرت می کنند اغلب مایلند  لوازم منزل و یا ابزار کار را با خود به مقصد حمل کنند. به همین دلیل اولین چیزی که باید در نظر بگیرند بسته بندی مناسب لوازم و وسایل است.

 فریت بار به کانادا

یکی از موارد مهمی که شما باید در موقع ورود به کشور کانادا انجام دهید، اعلام بار به گمرگ کانادا و تکمیل فرم مخصوص بار است.زیرا قوانین گمرکی در کانادا بشدت رعایت می شود.

فریت بار به چین

برای حمل بار از چین و یا اضافه بار مسافری پیشنهاد ما استفاده از  سرویس فریت بار شرکتهای هواپیمایی داخلی مثل ایران ایر و یا ماهان است زیرا مقرون به صرفه و دارای کیفیت سرویس خوبی هستند.  نرخ فریت بار به چین نیز بستگی به وزن، حجم بار و شهر مقصد دارد .
سوالات متداول در زمینه فریت بار
مدارک مورد نیاز برای فریت بار مسافری کدامند؟
اصل و کپی کارت ملی
بلیط پرواز
اصل و کپی پاسپورت
ارائه نمودن آدرس و تلفن کشور مقصد
تکمیل نمودن فرم‌های مربوط به گمرک
در صورت آسیب رسیدن به بار چه باید کرد؟
قبل از خروج بار از فرودگاه و گمرک مقصد، در اسرع وقت صورت جلسه ،عکس از کالای خسارت دیده و سایر شواهد موجود را جهت دریافت خسارت با همراه داشتن در خواست کتبی به دفتر هواپیمایی در کشور مقصد مراجعه کند.
آیا فریت بار فقط به صورت هوایی انجام می‌شود؟
امکان فریت بار به صورت زمینی و حتی دریایی نیز وجود دارد اما در ایران غالبا به صورت فریت بار هوایی است.
فریت بار لوازم منزل برای مقاصد دارای مسیر زمینی مانند ترکیه، می‌توانید هزینه یک چهارم، نصف یا یک کامیون کامل را پرداخت کنید و به بار خود را تحویل بگیرید.
آیا امکان رهگیری محموله به صورت آنلاین وجود دارد؟
شما با داشتن کد 11 رقمی بارنامه، می‌توانید از مسیر ارسال محموله، زمان پرواز و رسیدن آن به مقصد از طریق وب سایت شرکت هواپیمایی، اطلاعات دقیقی کسب کنید.

امتیاز شما

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای