هزینه فریت بار مسافری

هزینه فریت بار مسافری | بهترین قیمت ارسال بار فریت

فهرست مطالب

برای حمل کالاهای شخصی با بلیط مسافر ، محدودیت وزنی به میزان حدود 25 کیلوگرم برای هرنفر وجود دارد. چنانچه بیش از سقف تعیین شده اقدام به حمل بار به صورت مسافری کنید، باید هزینه ی اضافه بار  سنگینی پرداخت کنید چیزی در حدود 30 دلار به ازای هر کیلوگرم بار . اما با استفاده از فریت بار مسافری می توانید میزان نامحدوی از این وسایل را با پرداخت هزینه ای بسیار کمتر و ارزان تر با خود حمل کنید.

 

هزینه های فریت بار مسافری به خارج از کشور

در صنعت حمل و نقل بین المللی یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد مربوط است به هزینه های فریت بار و مدیریت آنها برای مسافرین و افرادی که قصد مهاجرت دارند و دانشجویانی که قصد ارسال بار و یا لوازم منزل خود را به خارج از کشور دارند.

 

لیست هزینه های فریت بار

 

هزینه بسته بندی بار فریت

متناسب با مواد مورد استفاده در بسته بندی بار و در برخی موارد گرفتن مجوز های لازم برای بسته بندی بار، هزینه بسته بندی بار فریت متغیر است. همچنین بسته به کالا، بسته بندی می تواند نیاز به کارتن ، جعبه های چوبی یا فلزی ، پالتهای چوبی یا پلاستیکی، فوم های حباب دار مخصوص بسته بندی کالاهای شکستنی ، کارتن های مخصوص حمل بارهای فاسد شدنی و یا خطرناک و… داشته باشد. در نتیجه هزینه های بسته بندی تغییر خواهد کرد.
بسته بندی اصولی و صحیح علاوه بر اینکه از آسیب دیدن بار جلوگیری مaی کند، در هزینه بسته بندی و حمل نیز صرفه جویی خواهد کرد.

 

هزینه ی حمل تا قسمت بار فرودگاه امام

با توجه به فاصله مبدا تا پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی، انتقال محموله شامل هزینه های حمل زمینی هم می شود ، که با توجه به وزن، ابعاد و ماهیت بار می تواند متفاوت باشد.

 

هزینه توزین، تخلیه و بارگیری و انبارداری

یکی دیگر از هزینه های فریت بار مربوط به مواردی مانند توزین، تخلیه و بارگیری ، انبارداری، پالت بندی، بسته بندی های مجدد در صورت نیاز و… می باشد . هزینه های مذکور با توجه به وزن کالا، ماهیت ، ارزش و نوع جواز متفاوت بوده و توسط شرکت مسئول مستقر در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی، محاسبه و تعیین می شود.

هزینه تشریفات گمرکی و دریافت پته برگه سبز

هزینه های اخذ جواز صادراتی برای کالاهای تجاری شامل پروسه اظهار بار تا دریافت مجوزهای ارسال بار مسافری برای مهاجرین یا صادرات بار تجاری برای بازرگانان است.

 

هزینه های اخذ مجوزهای مرتبط با بار و بسته بندی

بعضی کالاها جهت ارسال هوایی به خارج از کشور ، نیاز به گرفتن برخی مجوزها دارد. همچنین بعضی مواقع، بنا به صلاحدید سازمان های دارای صلاحیت ، مجوز بسته بندی های خاصی برای بعضی کالاها در نظر گرفته شده است. در نتیجه هزینه های مجزا باید توسط شخص یا شرکت ارسال کننده بار پرداخت شود.

به عنوان نمونه برای ارسال بعضی از مواد غذایی و یا میوه جات و سبزیجات ، باید مجوزهای قرنطینه گیاهی گرفته شود. همچنین برای ارسال کالاهای خطرناک بسته بندی باید بر طبق استاندارد UN باشد. این هزینه های اضافی با توجه به نوع بار و مقصد متفاوت هستند.

 

هزینه بارنامه هوایی

بخش قابل توجهی از هزینه های ارسال بار هوایی به خارج از کشور، به هزینه بارنامه ی هوایی مربوط می شود. این هزینه طبق مقررات و نرخ مشخص جهانی ، توسط خط هوایی حمل کننده بار، دریافت می شود.

هزینه-بارنامه-هوایی

هزینه های فرودگاهی مبدا و انبارداری برای کالای مسافری

برای بار مسافری شما که از ایران فریت شده در فرودگاه مقصد هزینه ناچیزی جهت ترخیص کالا دریافت می شود. این هزینه‌ ورودی در گمرک فرودگاه ، در کشورهای مختلف، متغییر است و بستگی به نوع ، حجم و ارزش کالا دارد.
به علت پیچیدگی های خاص امروزی، فریت بار مسافری امکان تعیین دقیق قیمت ورودی بار مسافری در مقصد وجود ندارد.

 

هزینه های اضافه در فریت بار

علاوه بر هزینه ای که برای هر کیلوگرم بار محاسبه می شود، هزینه های بار نامه نیز اضافه می گردد.
این هزینه ها به شرح زیرند :
هزینه بارنامه ای، که برای هر خط هوایی متفاوت است.

مالیات ارزش افزوده

هزینه حمل با کامیون در صورت نیاز به حمل زمینی بار

هزینه های مربوط به بارهای خاص مانند کالاهای خطرناک ،حیوانات زنده و جنازه

برای گرفتن مشاوره و استفاده از خدمات ما با شماره های 02144051460-02144051434 تماس بگیرید.

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه حمل بار هوایی

در حالت کلی عوامل موثر بر هزینه فریت بار شامل موارد زیر می شوند :
شهر مقصد، حجم و وزن بار، ایرلاین انتخاب شده و نوع بسته بندی و خدمات جانبی مانند استفاده از کارت بازرگانی ، برای بارهای غیر تجاری و یا نمونه های تجاری و یا بار نمایشگاهی و یا خروج موقت به خارج از کشور.

 

تاثیر ماهیت کالا بر هزینه فریت بار

کالاهای خطرناک یا محموله حاوی حیوان زنده، هزینه حمل بیشتری نسبت به فریت بارهای معمولی مسافری دارند. در نتیجه روی قیمت نهایی فریت بار به خارج از کشور تاثیر مستقیم دارند.

 

هزینه مجوزهای لازم جهت فریت بار

گاهی جهت ارسال بعضی کالاها از طریق حمل و نقل هوایی به برخی کشورها، یا متناسب با نوع بسته بندی بار ، نیاز به اخذ بعضی مجوز های خاص باشد. بهتر است بدانید که گرفتن این مجوزها ، بر قیمت تمام شده حمل بار هوایی موثر است.

 

نوع بسته بندی بار

نوع بسته بندی محموله، متناسب با ماهیت کالا و یا قوانین کشور مقصد و یا شرکت های حمل کننده ، همچنین بسته به نوع و مقدار مواد استفاده شده برای بسته بندی، از هزینه بیشتری روی دست شما می گذارد. برای مثال پالت بندی کردن کالا های شکستنی، بر هزینه های فریت بار شما اثر می گذارد.

 

تاثیر خط هوایی بر قیمت فریت بار

با توجه به اینکه خطوط هوایی مختلف، نرخ های حمل هوایی متفاوتی دارند، انتخاب ایرلاین باید هوشمندانه باشد. قیمت ها بنا به خارجی یا داخلی بودن ایرلاین ، کلاس هواپیمایی و خدمات قابل ارائه توسط آنها، متغییر است.

 

تاثیر مسافت بر قیمت فریت بار

پر واضح است که بیشتر شدن مسافت بین مبدا فریت بار تا مقصد هزینه های حمل را افزایش خواهد داد. گاهی به علت نبودن پرواز مستقیم از مبدا ، بار به صورت غیر مستقیم یا ترکیبی حمل می شود. مثلا بخشی از مسیر ، توسط کامیون بصورت حمل زمینی و مابقی توسط هواپیما ارسال می گردد.

 

تاثیر حجم بار بر قیمت فریت

چنانچه حجم بار نسبت به وزن ناخالص بیشتر باشد، هزینه حمل بر مبنای حجم بار محاسبه خواهد شد. در نتیجه هزینه حمل بار هوایی افزایش می یابد. مثلا کالاهایی مانند پشم یا مبلمان ، بصورت حجمی محاسبه می شوند.

 

تاثیر نرخ ارز بر هزینه فریت بار مسافری

کرایه حمل بار هوایی در ایرلاین های خارجی به دلار و یا سایر ارزهای خارجی محاسبه می شود. با توجه به تغییر نرخ ارز در ایران ، بدیهی است که هزینه های حمل بار با افزایش نرخ ارز افزایش خواهد یافت.

نکته : قیمت تمام شده فریت بار با خطوط هوایی خارجی ، به نرخ ارز آزاد محاسبه می شود.

 

تاثیر قانون مینیمم هزینه بر قیمت فریت بار

هر یک از ایرلاین‌های دنیا قانون خاص خود را برای حمل هوایی دارند که به آن قانون مینیمم هزینه می گویند. در توضیح بیشتر قانون مینیمم هزینه می توان گفت که ایرلاین‌ها نقطه های خاصی برای قیمت دهی فریت بار در نظر می گیرند. مثلا 35 کیلو یا 10 کیلو. با آگهی از قوانین مینیمم هزینه هر ایرلاین، می توانید در قیمت تمام شده ی فریت بار مسافری خود صرفه جویی نمایید. برای راهنمایی بیشتر در این زمینه با همکاران ما تماس بگیرید.

 

محاسبه وزن بار در فریت بار

معمولا برای استفاده از نرخ بهینه از نقطه شکست استفاده می شود که در نزدیکی نقاط تخفیف باشد . اجازه دهید با ذکر یک مثال موضوع را شرح دهیم. بهترین انتخاب برای مسافری که 90 کیلوگرم بار فریت داشته باشد، استفاده از نرخ 100 کیلوگرم است.
برای اطلاع از نرخ فریت بار و مطلع شدن از روش محاسبه نرخ , با ما در تماس باشید.

 

فرمول محاسبه وزن حجمی بار

وزن معادل حجم = 6000 / (بیشترین طول x بیشترین عرض x بیشترین ارتفاع)
*ابعاد بر حسب سانتی متر

طبق فرمول بالا شما برای استفاده از هر متر مکعب فضای بار هواپیما ، حداقل باید هزینه 167 کیلو گرم بار را بپردازید.

 

کمترین میزان وزن بار – وزن بار مینیمم

این وزن می تواند بین 1 تا 10 کیلوگرم متناسب با کشوری که قصد ارسال بار به آن را دارید متغییر باشد.

 

وزن بار نرمال

به فریت بارهایی با وزن بین 10 تا 30 کیلوگرم وزن بار نرمال می گویند. محاسبه هزینه فریت وزن بار نرمال نیز مانند وزن بار مینیمم طبق قوانین کشور مقصد محاسبه می شود.

وزن بار45 کیلوگرم : برای فریت بارهای بیشتر از 35 کیلوگرم از این وزن استفاده می شود، که به صورت خودکار45 کیلوگرم برای آن در نظر گرفته می شود .بنابراین در این حالت وزن 45 کیلوگرم به صرفه تر است.

وزن 100 کیلو گرم : فریت بار با وزنی بین 100 تا 300 کیلوگرم، باید یک هزینه ثابت پرداخت شود.

وزن 300 کیلوگرم : هزینه فریت بار 300 کیلوگرمی از فریت های بارهایی با وزن 100 کیلوگرم کمتر خواهد بود. در واقع با افزایش وزن بار هزینه فریت به ازای هر کیلوگرم کاهش می یابد.
وزن بیش از 1000 کیلوگرم : بالاترین وزن برای فریت که در اصطلاح به آن تناژ می گویند. با توجه به وزن بالا این بارها اغلب شامل لوازم منزل می باشند.

هزینه فریت بار هوایی به چین

هزینه فریت بار از چین

چین بزرگترین شریک تجاری ایران است. بنابراین نیاز به فریت بار به چین برای تمام مسافرین ایرانی پیش خواهد آمد. ما در مجموعه EDL اکسپرس خدمات حمل بار از چین به ایران را با مناسب ترین قیمت فریت بار از چین انجام می دهیم.

 

هزینه فریت بار به آمریکا

واردات لوازم دست دوم به آمریکا رایگان است و تنها برای صدور قبض انبار باید 30 الی 40 دلار پرداخت کنید و هیچ هزینه گمرکی دیگری ندارید.

 

هزینه فریت بار به استرالیا

اگر قصد ارسال بار هوایی به استرالیا را دارید بهتر است بدانید که شما از پرداخت گمرک معاف هستید ولی هزینه فریت بار شما بسته به مقدار بار و شهر مقصد متفاوت خواهد بود.

 

هزینه فریت بار به کانادا

در هنگام فریت بار به کانادا این نکته را در نظر بگیرید که شرکت های هواپیمایی داخلی فریت بار مستقیم به کانادا ندارند. لذا شما باید بار را تا کشور واسط حمل و سپس از آنجا با شرکت های دیگر هواپیمایی به کانادا منتقل کنید . توصیه می کنیم برای محاسبه دقیق و صحیح هزینه فریت بار به کانادا، با توجه به وزن بار خود و با در نظر گرفتن نرخ فریت شرکت ها ی هواپیمایی تخمین قیمت داشت باشید.در هر لحظه می توانید از مشاوره کارشناسان EDL اکسپرس بهره مند شوید.

 

سئوالات متداول درباره هزینه فریت بار هوایی

هزینه حمل به ریال یا دلار پرداخت می شود؟
در ایرلاین های داخلی مانند هواپیمایی ایران ایر ،هواپیمایی ماهان و هواپیمایی قشم ایر ، به ریال محاسبه و دریافت می گردد. در ایرلاین های خارجی مانند هواپیمایی امارات ،هواپیمایی ترکیش و هواپیمایی قطر هزینه فریت به دلار و یا سایر ارز های خارجی محاسبه و با توجه به نرخ تبدیل ارز (ROE) به ریال تبدیل و دریافت می گردد.

نرخ تبدیل ارز به ریال (ROE) چیست؟
این نرخ ، برای تبدیل ارز های خارجی به ریال، توسط بانک مرکزی به صورت هفته ای محاسبه و به واحد مالی شرکت های هواپیمایی اعلام می شود.

امتیاز شما

میانگین امتیازات ۵ از ۵