کارگو هوایی چین به ایران

بهترین روش حمل بار از چین

کارگو چین به دلیل قیمت ارزان و مطمئن بودن یکی از محبوب ترین روش‌ها برای واردات و حمل بار از چین به ایران است. کارگو چین به ایران برای ارسال بار به سه روش هوایی، دریایی و زمینی انجام می شود. جهت ارسال کالاهای خود توسط کارگو از چین به ایران، بهتر است از خدمات یکی از شرکت‌های معتبر و فعال در زمینه کارگو استفاده کنید تا بار شما، در زمان و با هزینه مشخص شده و صحیح و سالم، به دست شما برسد. به علت مزایای فراوان کارگو چین، امروز بیشتر کالاهای وارداتی از چین از طریق کارگو به ایران ارسال می‌شوند.

شرکت حمل بین‌المللی ای دی ال اکسپرس با سال‌ها سابقه در زمینه حمل بین‌المللی و داشتن دفاتر فعال در کشور چین، آماده ارائه خدمات کارگو از تمامی شهرهای چین از قبیل گوانگ‌جو، شنژن، پکن بصورت هوایی با قیمتی مناسب است. اگر به دنبال روشی مطمئن و اقتصادی برای حمل بار از چین به ایران هستید از طریق شماره 02144051434 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

کارگو به چه معنی است؟

 

کارگو در زبان انگلیسی Cargo به معنای محموله و بار است؛ اما در تجارت و بازرگانی به معنی حمل بار است.
شرکت‌های کارگو به شرکت‌هایی می گویند که خدمات حمل و نقل بین‌المللی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

 

انواع خدمات کارگو چین به ایران

 

شرکت‌های ارائه کننده خدمات کارگو از روش های مختلفی برای ارسال کالاهای مشتریان خود بهره می برند. در ادامه به بررسی روش های کارگو هوایی، دریایی و زمینی خواهیم پرداخت.

 

کارگو هوایی چین به ایران

 

کارگو هوایی از پرطرفدارترین روش‌های حمل‌ونقل بین‌المللی هوایی برای ارسال بار به کشور های مختلف در چین است. با توجه به اینکه سرعت ارسال بار در این روش از کارگو دریایی بیشتر است بازرگانان برای حمل بارهای وارداتی با ارزش که ارسال سریع آن ها به مقصد اهمیت بیشتری دارد (مثلا مواد خوراکی و فاسد شدنی) استفاده می‌کنند.

روش هوایی هزینه بیشتری دارد اما سریع تر است. روش دریایی مقرون به صرفه تر می باشد اما زمان رسیدن محموله به مقصد بیشتر خواهد بود. اگر هزینه ارسال بار از چین برایتان مهم نیست، حمل هوایی از چین بهترین گزینه است.

 

کارگو هوایی چین به ایران

 

کارگو دریایی چین به ایران با کشتی

 

در این روش ارسال بار توسط کشتی و به صورت دریایی انجام می شود. ارسال بار از طریق آب های آزاد بیشتر طول می کشد اما حجم بار بسیار بیشتری را می توان از طریق دریا جا به جا کرد. همچنین قیمت حمل بار دریایی از چین به ایران ارزان تر از روش هوایی است. برای حمل بارهای عمده، فله و عظیم‌الجثه از قبیل زغال‌سنگ، محصولات کشاورزی، بنزین، نفت و ماشین‌آلات صنعتی از چین به ایران کارگو دریایی از روش‌های ارزان و مقرون به صرفه است. طبق آمار و بررسی های انجام شده بیشتر بارهای وارداتی به ایران توسط کشتی و کارگو دریایی انجام می‌شود.

 

کارگو دریایی چین به ایران

 

مطلب پیشنهادی : تفاوت کارگو با کوریر چیست؟

 

کارگو زمینی چین به ایران

 

روش زمینی برای ارسال بارهایی با ‌حجم کم و وزن پایین استفاده می گردد و توسط کامیون، تریلی یا بصورت ریلی و با قطار انجام می شود. کارگو زمینی نسبت به حمل و نقل هوایی هزینه کمتری دارد اما نسبت به کارگو دریایی زمان ارسال کمتری دارد.

 

هزینه کارگو چین به ایران

 

هزینه کارگو از چین به ایران بدون شک از مهم‌ترین مسائل در زمان انتخاب خدمات کارگو می باشد. برای‌ محاسبه قیمت کارگو چین باید به فاکتورهایی توجه داشته باشید که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 

زمان تحویل بار توسط کارگو چین

 

مدت زمان رسیدن محموله کارگو از چین به ایران به نوع بار، مسافت و روش ارسال و همچنین وزن محموله شما بستگی دارد.
ارسال بار با کارگو هوایی از چین به ایران کمتر از کارگو دریایی خواهد بود. اگر بار شما جنس عادی یعنی جنس غیر برند باشد ارسال آن با کارگو هوایی چین بین 4 روز تا یک هفته زمان می برد. این زمان برای یک جنس برند با کارگو هوایی چین بین 10 روز تا دو هفته خواهد بود. اگر از کارگو دریایی چین استفاده کنید، می بایست بیش از 3 هفته چیزی بین 18 تا 25 روز برای اجناس عادی و اجناس برند باید بیش از یک ماه منتظربمانید. البته برای زمان دقیق تحویل بار به روش کارگو از چین به ایران نمی توان بازه زمانی مشخصی را تعیین کرد.

شایان ذکر است زمان رسیدن بار کارگو در مقایسه با پست بین المللی اکسپرس بیشتر است. بنابراین چنانچه مدت زمان رسیدن برای شما اهمیت دارد به‌ جای حمل کارگو از روش پست اکسپرس به ایران استفاده کنید.

 

هزینه کارگو چین به ایران

 

تاثیر وزن و حجم بار بر هزینه کارگو چین

 

وزن بار از عوامل اصلی‌ تأثیرگذار بر قیمت کارگو از چین و سایر کشورهاست. بر اساس قوانین کارگو، هر چه وزن بار بیشتر باشد، هزینه‌ای که بابت هر واحد از بار پرداخت می‌ کنید، کمتر می‌شود.
نکته : در حمل بار هوایی از چین به ایران علاوه بر وزن، حجم بار نیز از مؤلفه‌های اثر گذار بر هزینه کارگو می باشد. برای محاسبه وزن حجمی باید حاصل ضرب طول، عرض و ارتفاع بسته را بر 5000 یا 6000 تقسیم کنید.

روش و فرمول محاسبه هزینه کارگو بر اساس حجم بار به این شکل است که اگر محموله به ازای هر متر مکعب، کمتر از 167 کیلوگرم وزن داشته باشد، در دسته محموله‌های حجیم قرار می گیرد و برای هر متر مکعب حجم آن، به اندازه 167 کیلوگرم هزینه کارگو در نظر گرفته می‌شود.

 

تأثیر روش حمل و نقل روی هزینه کارگو چین به ایران

 

فاکتوربعدی موثر بر هزینه حمل کارگو بار، نوع و روش حمل‌ونقل است. یعنی اگر کارگو هوایی را انتخاب کنید باید هزینه بیشتری نسبت به هزینه کارگو دریایی بپردازید.

 

تاثیر مسافت و نرخ ترافیک بر هزینه کارگو چین

 

مسافتی که هواپیما یا کشتی برای حمل بار باید طی کند، از دیگر مؤلفه‌های موثر بر قیمت کارگو از چین به ایران است. اینکه کالای شما از کدام شهر چین خریداری شده و قرار است به کدام شهر ایران ارسال شود تاثیر مستقیم بر قیمت کارگو دارد.در واقع، مهم‌ترین فاکتور در محاسبه مسیر، شهر مبدأ و مقصد محموله است.

 

مثلا شهرهای پکن و شانگهای به علت موقعیت مناسب دیپلماتیک و تجاری هزینه‌های کمتری برای حمل هوایی، نسبت به شهرهای شنجن و گوانگجو که در موقعیت تولید کننده و صنعتی قرار دارند، دریافت می کنند.
در واقع چون میزان ارسال بار از این استان‌ها به ایران کمتر است و رقابت جدی بین این شهرها با سایر شهرهای پر ترافیک از لحاظ ارسال بار در این کشور وجود دارد، هزینه کمتری برای کارگو در پی خواهند داشت.

 

تأثیر شرکت بر قیمت حمل بار از چین

 

جالب است بدانید حتی شرکت حمل بار هم می‌تواند بر هزینه کارگو از چین به ایران موثر باشد. همچنین دو عامل مهم و قابل توجه دیگر نیز وجود دارد: اول اینکه شرکت‌های حمل بار با شرکت‌های هواپیمایی مورد نظر خود قرارداد امضا می کنند بنابراین بسته به اینکه با کدام ایرلاین همکاری کنند، هزینه ارسال بار تغییر می کند.
علاوه بر این اگر شهر مبدا ارسال کننده بار و نمایندگی شرکت انتخاب شده برای خرید کالا یکی باشد، هزینه کارگو کاهش می یابد.

 

اجازه دهید این موضوع را با یک مثال عینی برای شما توضیح دهیم :

ماهان ایرلاین هر هفته 5 پروازبه شهر گوآنگجو (Guangzhou) و 2 پروازبه شنزن (Shenzhen) چین دارد که این نرخ ترافیک، ماهان را صاحب بیشترین میزان پرواز به استان گوآنگ دونگ (Guangdong) در بین شرکت‌های هواپیمایی ایرانی کرده است. از طرف دیگر شرکت قطر ایرویز (Qatar Airways) با 7 پرواز مسافری به شهر گوآنگجو و شنزن و 5 پرواز حمل بار، نسبت به شرکت ماهان تعداد پرواز بیشتری دارد.

طبق موارد ذکر گردیده در بالا شرکت قطر ایرویز، به علت نرخ پرواز بیشتر به چین و همچنین داشتن پرواز مستقیم باری از این کشور، قیمت‌های ارزان تری برای ارسال بار از چین به ایران ارائه می دهد.

 

مقاله پیشنهادی: برترین مراکز خرید عمده چین

بهترین شرکت کارگو از چین به ایران

 

در حال حاضر شرکت‌های ارائه کننده خدمات کارگو چین بسیاری در حال فعالیت هستند. آنچه ما را از سایر شرکت ها متمایز می کند بهره مندی از ایرلاین اختصاصی حمل بار از چین به ایران است. شرکت بین المللی EDL اکسپرس نماینده رسمی شرکت ای دی ال چین به منظور تسهیل فرایند ارسال بار از چین به ایران، خدمات کارگو چین را به‌ صورت تخصصی و با قیمتی مقرون‌به‌ صرفه ارائه می‌دهد. ما در ای دی ال اکسپرس تلاش می کنیم تا با استفاده از کادر متخصص و مجرب در حمل و نقل بین المللی، واردات و صادرات کالا و ترخیص کالا همراه شما در تجارت باشیم.

 

تضمین بهترین قیمت به همراه بالاترین کیفیت خدمات کارگو از مزایای استفاده از خدمات کارگو چین EDL اکسپرس است.
به کمک خدمات کارگو چین پی اس پی اکسپرس می‌توانید با خیالی آسوده کالاهای وارداتی خود را از چین به ایران ارسال کنید و توسط سرویس رهگیری آنلاین در هر لحظه وضعیت بار را مشاهده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با شماره های 02144051434 و 02144051460 تماس بگیرید. مشاوران با تجربه ما همواره آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

 

سخن پایانی

 

آنچه در این مقاله گفتیم توضیح کاملی از حمل بار کارگو چین به ایران بود و همچنین هزینه‌ کارگو چین و عوامل موثر بر آن را شرح دادیم. به طور خلاصه ابتدا به اعتبار و سابقه شرکت حمل بار توجه داشته کنید که با قوانین حمل و نقل بین‌المللی آشنا باشد. شرکت‌هایی که برای حمل بار از کارشناسان مجرب استفاده می‌کنند به این قوانین مسلط بوده و بارهای کارگو را با کمترین مشکل ارسال می‌نمایند.توصیه می‌کنیم قبل از هر چیز از شرکت‌های مختلف استعلام قیمت بگیرید و با هم مقایسه کنید.

سوالات متداول

 

هزینه کارگو چین به ایران چقدر است؟

قیمت کارگو چین به ایران بستگی به عوامل متعدد مانند وزن و حجم بار، مبدا و مقصد ارسال محموله،شرکت هواپیمایی ارسال کننده و .. دارد.

 

بهترین شرکت کارگو چین به ایران کدام است ؟

شرکت EDL اکسپرس، خدمات کارگو هوایی از چین با تضمین بهترین قیمت به همراه بهترین کیفیت ارائه می‌دهد. شماره های تماس 02144051434 و 02144051460

 

کارگو یعنی چه؟

کارگو در زبان انگلیسی Cargo به معنای محموله و بار است؛ اما در تجارت و بازرگانی به معنی حمل بار است.

امتیاز شما

میانگین امتیازات ۵ از ۵