رهگیری مرسولات پستی با کد رهگیری، کد ملی، شماره موبایل

پیگیری مرسوله پستی

 

امروزه به کمک تکنولوژی مشتریان می توانند پس از ارسال یا سفارش کالایی که با پست ارسال می شود، با استفاده از کد مرسوله و سامانه رهگیری مرسوله پستی، پیگیری مرسولات پستی را انجام دهند. در این مقاله قصد داریم روش رهگیری مرسوله چاپار، یارباکس، رهگیری تیپاکس، پیگیری بسته TNT و پست را به شما عزیزان آموزش دهیم.

مشتریان برای پیگیری مرسولات پستی روش های مختلف در اختیار دارند. آنها می توانند زمان دقیق تحویل بسته پستی چه به صورت پست پیشتاز و چه پست عادی و وضعیت مرسوله را به آسانی پیگیری نمایند. به یاد داشته باشید جهت رصد مرسوله پستی حتما کد رهگیری مرسوله را از فرستنده بسته دریافت نمایید.

برای پیگیری مرسوله پستی و اطلاع از جزئیات وضعیت بسته، از طریق بارکد، کافیست در سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir یا سامانه پیامکی شرکت پست توسط کد رهگیری اقدام نمایند. برای رهگیری بسته های سازمانی باید به سامانه najatracking.post.ir مراجعه نمایید.

در سامانه najatracking.post.ir خدماتی مانند رهگیری کارت سوخت، رهگیری کارت خودرو، شناسنامه خودرو، اسناد موتور سیکلت، دیوان عدالت اداری و رهگیری سیم کارت ارائه می شود. همچنین افراد می توانند با انتخاب گزینه گذرنامه و وارد کردن کد ملی خود از آخرین وضعیت گذرنامه خود آگاه شوند.

 

ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی tracking.post.ir

 

شرکت ملی پست اطلاعات لحظه به لحظه جابه‌جایی مرسولات پستی را در سامانه رهگیری وارد می کند. مشتریان برای پیگیری مرسوله پستی از طریق بارکد کافیست تا با کلیک بر روی لینک tracking.post.ir و با استفاده از این کد بسته مورد نظرتون رو پیگیری کنید.

 

رهگیری مرسولات شرکت پست

 

 

اطلاعاتی که با وارد کردن کد رهگیری پستی می‌توانید مشاهده کنید:

تاریخ و ساعت تحویل مرسوله به پست
نوع سروریس
دفتر پستی مبدا
مبدا و مقصد
نام گیرنده
نام فرستنده
کد پستی گیرنده
کد پستی فرستنده
وزن و هزینه پست
تاریخ و ساعت آخرین مکانی که مرسوله در آن ثبت شده
نقطه پستی
نام مامور پست
رویداد یا وضعیت فعلی مرسوله
امضا و نام گیرنده مرسوله

 

چنانچه قصد ارسال کالا به خارج از کشور را دارید می توانید از سرویس پست اکسپرس بین المللی EDL استفاده کنید.

 

رهگیری گواهینامه و پاسپورت

 

علاوه بر سامانه شرکت ملی پست، سایت پلیس راهور ۱۲۰ به آدرس www.rahvar120.ir امکان رهگیری کارت خودرو، کارت سوخت، گواهینامه و پاسپورت و … را برای کاربران فراهم کرده است.

 

پیگیری مرسولات پستی با کد ملی

 

برای رهگیری بسته های پستی با شماره ملی، نام و نام خانوادگی افراد می توانند با مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات پستی، برای پیگیری مرسوله های سازمانی خود از این روش استفاده کنند. برای این کار، کافیست تا به سایت tracking.post.ir مراجعه کنید و با استفاده از این کد وضعیت بسته را پیگیری کنید.

 

رهگیری مرسوله پستی از طریق پیامک

 

اگرامکان دسترسی به اینترنت و پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری را ندارید یا در استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی با مشکل مواجه شده اید، می توانید از طریق پیامک یا SMS بسته خود را رهگیری کنید.برای این منظرو کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

حرف R را در متن یک پیامک جدید وارد نموده و در کنار آن کد 24 رقمی مرسوله خود را وارد نمایید.
بعنوان مثال R774410221800005780885114
این پیامک را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید.

 

پیگیری مرسولات پستی پیشتاز

 

جهت مشاهده وضعیت بسته پستی پیشتاز روش مستقیمی با عنوان پیگیری مرسولات پستی پیشتاز اعلام نشده است.جهت اطلاع از جزئیات وضعیت مرسوله خود می توانید برای پیگیری بسته پستی با استفاده از کد رهگیری در سامانه رهگیری مرسولات tracking.post.ir و یا از طریق سامانه پیامکی اداره پست اقدام نمایید.

 

پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل

 

گاهی اوقات سامانه رهگیری مرسولات پستی، برای پیگیری وضعیت مرسوله پستی دچار مشکل می شود. در این مواقع می توانید از روش های دیگر رایج رهگیری مرسوله پستی اقدام کنید. اگر به دنبال رهگیری مرسوله با استفاده از شماره موبایل فرستنده و یا گیرنده بسته هستید باید بگوییم با توجه به خدمات ارائه شده از سوی اداره پست فعلا امکان رهگیری مرسولات پستی با استفاده از شماره موبایل امکان پذیر نمی باشد.

 

پیگیری مرسولات پستی با کد ussd

 

در صورت عدم دسترسی به اینترنت می توانید از کد های ussd برای پیگیری بسته پستی استفاده نمایید. برای پیگیری مرسوله های پستی مراحل زیر را دنبال کنید.

کد دستوری #110* (ستاره 110 مربع) را شماره گیری کنید
گزینه خدمات در دست اقدام را انتخاب نمایید.
سپس گزینه پلیس 10+ را انتخاب کنید.
در مرحله بعد گزینه مدارک مورد نیاز را انتخاب نمایید.

 

در صورت عدم موفقیت در پیگیری مرسوله یا تاخیر درتحویل بسته پستی، می توانید با کد رهگیری مرسوله ، اقدام به ثبت شکایت در سامانه ثبت و پیگیری شکایات پست Eop.post.ir نمایید.

 

شیوه های رهگیری مرسولات پستی به صورت غیرحضوری

 

 

پیگیری بسته های پستی توسط اپلیکیشن پستخونه

این روش جدیدترین شیوه رهگیری مرسولات پستی است و علاوه بر این خدمت می توانید با خدمات متننوعی از شرکت پست روبرو شوید و از آنها بهره ببرید. شرکت پست در وب سایت خود یک اپلیکیشن به نام پستخونه جهت رهگیری مرسولات پستی قرار داده است که دارای امکانات بسیار جذابی است. از طریق منوی برنامه به بخش “سفارش های پستی من” و سپس “صندوق پستی” بروید. در صفحه بعدی می توانید با استفاده از کد ملی یا کد پستی با انتخاب بازه زمانی مورد نظر خود بسته هایی پستی خود را رهگیری کنید.

 

برنامه اندروید رهگیری مرسوله پستی

 

رهگیری بسته پست با اپلیکیشن پستخونه

جهت دانلود اپلیکیشن رسمی شرکت پست – پستخونه به لینک زیر مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن پستخونه شرکت ملی پست ایران

 

رهگیری مرسولات پستی شرکت های خصوصی

در این بخش به روش رهگیری مرسوله در تیپاکس، ماهکس، چاپار، TNT ، یارباکس، ندکس، لینک اکسپرس، اسپید و سایر شرکت های پست خصوصی در کشور خواهیم پرداخت.

 

رهگیری مرسوله در ماهکس

شرکت سریع ترابر ماهان با نام تجاری ماهکس یکی از شرکت‌های پستی خصوصی است که از سال ۱۳۹۳ کار خود را آغاز کرده است. تجهیزات مکانیزه، افزایش کانال‌های توزیع، استفاده از امکانات پیشرفته و کادر مجرب و آموزش‌دیده ماهکس را به یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه لجستیک تبدیل نموده است.

برای رهگیری بسته های پستی در ماهکس کافیست کد رهگیری ماهکس را درکادر رهگیری به آدرس http://mahex.com/tracking وارد نمایید.

 

رهگیری مرسولات شرکت ماهکس

 

چنانچه شماره رهگیری ماهکس را گم کردید نگران نباشید. شما می‌توانید با بخش مشتریان ماهکس به شماره 0219696تماس بگیرید تا شما را برای گرفتن کد مرسوله و پیگیری مرسوله پستی راهنمایی کنند.

 

رهگیری مرسوله در لینک اکسپرس

 

شرکت پرنده پویا پارس در سال 98 در حوزه لجستیک و هوشمند سازی بنیان گذاری شد و با اولین محصول خود لینک اکسپرس وارد حوزه استارتآپ های ایرانی گردید. لینک اکسپرس به شرکت ها، سازمان ها و فروشگاههای اینترنتی خدمات توزیع و ارسال تجمعی مرسولات شان را در بازه زمانی معین ارائه می دهد. برای رهگیری بسته در لینک اکسپرس باید به سایت http://panel.linkexpress.ir/Login.aspx?ReturnUrl=%2f مراجعه و ثبت نام نمایید.

 

رهگیری مرسوله در ندکس

 

ندکس از دیگر شرکت های خصوصی فعال در صنعت حمل و نقل کالا است. برای پیگیری مرسولات در ندکس کافیست به وب سایت رسمی این شرکت به آدرس https://www.nedex.ir مراجعه کنید.

 

پیگیری مرسوله در یارباکس

 

شرکت پستی یارباکس بیش از 15 سال است که در زمینه‌ حمل‌ و نقل کالاهای درون و برون شهری فعالیت می کند. هدف این شرکت حمل ‌و نقل آسان کالاهاست.
برای رهگیری مرسولات پستی در یار باکس می‌توانید کد مرسوله را در بخش پیگیری مرسولات پستی در سایت به آدرس https://yarbox.co وارد و وضعیت بسته را مشاهده کنید.

 

رهگیری مرسولات شرکت یارباکس

 

 

رهگیری مرسوله در تیپاکس

 

شرکت پستی تیپاکس بیش از 60 سال است که خدمات پست داخلی و بین‌المللی را ارائه می کند. شرکت پستی تیپاکس از قدیمی‌ترین شرکت های پستی خصوصی است و حدود ۱۰۰ شعبه فعال در کشور دارد.

برای رهگیری بسته پستی تیپاکس لازم است کد مرسوله را در اختیار داشته باشید. کد رهگیری تیپاکس عددی ۱۵ تا ۲۰ رقمی است و در زمان ثبت سفارش به همراه رسید به فرستنده تحویل داده می‌شود و از طریق پیامک برای گیرنده ارسال می‌شود. بارکد یا شماره قرارداد تیپاکس هم عددی ۱۳ رقمی است که با عدد سال آغاز می‌شود.برای اطلاع از وضعیت، هزینه ارسال و شماره قرارداد مرسوله باید کد مرسوله را در آدرس https://tipaxco.com/tracking وارد کنید.

 

رهگیری مرسولات شرکت تیپاکس
رهگیری مرسولات شرکت تیپاکس

 

روش دوم برای رهگیری مرسوله پستی تیپاکس تماس با سامانه ۸۴۵۷-۰۲۱ است.

 

توجه داشته باشید، پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری بلافاصله پس از ثبت سفارش آنلاین رهگیری امکان‌پذیر نیست و باید کمی منتظر بمانید.

 

 

پیگیری مرسوله در فوروارد (اکوپیک سابق)

 

فوروارد با هدف ارائه خدمات نوآورانه در زمینه حمل و نقل برای کسب و کارها فعالیت خود را آغاز نمود. رهگیری بسته در فوروارد توسط اپلیکیشن موجود در وب سایت این شرکت https://forward.eco.com به راحتی انجام خواهد شد.

 

رهگیری مرسوله در اسپید

 

شرکت اسپید با استفاده از پرسنل مجرب با بیش از 30 شعبه در 30 استان کشور آماده ارائه خدمات حمل و نقل به مشتریان خود است. رهگیری مرسولات در اسپید با وارد کردن کد پیگیری در صفحه https://ir-speed.com/service#peygire قابل انجام است.

 

رهگیری مرسوله در چاپار

شرکت پستی چاپار با بیش از ۱۵ سال سابقه در ارسال مرسولات سبک و سنگین از دیگر واسط های پستی کشور است. برای رهگیری مرسوله پستی در چاپار باید شماره بارنامه ۱۴ رقمی مرسوله را در سایت https://chaparnet.com/track وارد کنید تا از آخرین وضعیت بسته مطلع شوید. رهگیری مرسوله در چاپار به سادگی انجام می شود.

 

پیگیری مرسوله در پیشرو پست

 

پیشرو یک شرکت حمل و نقل درون شهری است که از سال 95 شروع به ارائه خدمات به فروشگاههای اینترنتی و اینستاگرامی کرده است. با وارد کردن کد رهگیری مرسوله در صفحه مربوطه به آدرس https://pishropost.com/track-page می توانید اقدام به پیگیری محموله خود در پیشرو پست نمایید.

 

پیگیری مرسوله با کد رهگیری در TNT ایران

 

شرکت پست سریع تی‌ان‌تی ایران با سابقه 40 ساله در زمینه ارسال مرسولات و بسته‌های پستی مشغول به فعالیت است. شرکت تی‌ان‌تی ایران مانند دیگر شرکت‌های پستی به ازای هر پکیج یک شماره مرسوله ثبت می‌کند. برای رهگیری آنلاین مرسولات پستی TNT ایران می‌توان به وب‌سایت https://tntiran.com مراجعه کنید یا از طریق تماس با خدمات مشتریان به شماره 82444-021 از وضعیت مرسوله آگاه شوید.

 

سوالات متداول

 

1- آیا پیگیری مرسولات پستی بدون داشتن اینترنت امکان پذیر است؟
بله، با استفاده از سامانه پیامکی و کد دستوری USSD شرکت ملی پست امکان پذیر است.

2- برای رهگیری مرسولات پست پیشتاز چه باید کرد؟
می توان از کد رهگیری در سامانه tracking.post.ir استفاده نمایید.

3- پیگیری وضعیت بسته های پستی با استفاده از شماره ملی و شماره موبایل امکان پذیر است؟
متاسفانه امکان رهگیری بسته پستی با کد ملی و شماره موبایل فعلا امکان پذیر نمی باشد.

4- روش پیگیری مرسوله توسط پیامک یا SMS چگونه است؟
حرف R را در متن یک پیامک تایپ کنید و در کنار آن کد 24 رقمی مرسوله خود را وارد و به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید.

امتیاز شما

میانگین امتیازات ۵ از ۵