پست اکسپرس بین المللی

پست اکسپرس بین المللی

پست اکسپرس بین المللی یکی از شیوه های ارسال سریع، مطمئن و ارزان است. در پست سریع بین المللی پس از ثبت درخواست مشتری جهت حمل بار و واریز وجه، در نهایت زمان تحویل کالا با ارائه کد رهگیری مرسوله تعیین می شود. شایان ذکر است که هزینه پست اکسپرس بسیار مناسب است.

پست اکسپرس داخلی

از پست اکسپرس داخلی، همان پست سریع داخل کشور است که مرسولات پستی در کوتاه ترین زمان ممکن، به دست تحویل گیرنده می رسد.
پست اکسپرس داخلی مثل پست سریع بین المللی، یک روش ایمن و سریع برای ارسال مرسولات پستی به اقصا نقاط کشور است. شما می ‌توانید مرسولات با ارزش بالا را بیمه کنید تا در صورت بروز هر مشکلی، شرکت بیمه خسارت وارده را جبران می کند. شرکت‌ حمل و نقل بین ‌المللی EDL اکسپرس ارزانترین خدمات پست اکسپرس بین المللی و داخلی بهمراه کد رهگیری مرسوله را ارائه می دهد.

تاریخچه پست اکسپرس

تاسیس اولین تشکیلات پستی به ایران باستان و فرمانروایی هخامنشیان برمی گردد. زمانی که پیک های دولت هخامنشیان که به نام چاپار معروف بودند، به کمک اسب‌ ها و با تعویض اسب های خسته با تازه نفس در چاپارخانه، خود را با سرعت به مقصد می رساندند. در دوره چارلز دوم – قرن ۱۵ میلادی، پست ملی GOP در انگلیس ارسال نامه و کتاب را انجام می داد.
اولین ساختمان مرکزی پست ملی در سال 1820 و در شهر لندن افتتاح شد. در ایران تا قبل از ناصر‌الدین شاه، اداره پست فقط نامه ها ارسال می کرد. بعد از انقلاب، علاوه بر اداره پست، بخش خصوصی در حوزه پست داخلی ، پست اکسپرس بین المللی – پست اکسپرس خارجی فعالیت خود را آغاز کرد.

ارسال مرسوله پستی به خارج از کشور

جهت ارسال مرسوله توسط پست به خارج از کشور نیاز است که از طریق شرکت های حمل و نقل بین المللی اقدام کنید. یکی از مهم ترین روش هایی که در خدمات پستی استفاده می شود حمل و نقل هوایی است. سایر روش ها از قبیل حمل و نقل ریلی، حمل و نقل زمینی و حمل و نقل دریایی بیشتر به صورت پشتیبان مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع خدمات پست سریع

پست پیشتاز
پست مستقیم
سلف سرویس پستی
تحویل هوشمند مرسولات به گیرندگان
پست تصویری
پست جواب قبول
پست یافته
صندوق شخصی
پست تلفنی ۱۹۳
پست اکسپرس
پست خرید
پست رستانت
خرید اینترنتی
پست ویژه
پیک ویژه

 

خدمات ویژه EDL اکسپرس در خدمت شماست

حمل بار هوایی چین با ایرلاین اختصاصی و کارگو هوایی چین به ایران سریع و ارزان

 

 

<yoastmark class=

مزایای پست بین المللی اکسپرس

پست سریع بین المللی یا پست اکسپرس خارجی مزایای فراوانی دارد. افراد می توانند با ثبت درخواست، به راحتی مرسولات خود را به تمامی کشورهای دنیا ارسال کنند. توسط کد رهگیری مرسوله به صورت لحظه ای آن را پیگیری کنند.
پست اکسپرس بین المللی یکی از بهترین و سریع ترین روش های ارسال محصولات و اسناد به داخل و خارج از کشور است. علاوه برسرعت بالا قیمت بسیار مناسبی نیز دارد.
یکی دیگر از مزایای پست سریع بین المللی این ست که بسته بندی کالا توسط شرکت های پست سریع بین المللی انجام می پذیرد تا خیال مشتری از سلامت کالا آسوده باشد.

خدمات پست اکسپرس بین المللی

قابلیت رهگیری مرسولات بصورت آنلاین
ارسال نامه‌ و پاکت‌ در اندازه های متنوع
خدمات بیمه برای مرسولات ارزشمند
سرویس حمل اسناد و مدارک حساس با امنیت بالا
ارسال و تحویل مرسولات با ابعاد و وزن مختلف
دریافت در محل و تحویل در کشور مقصد

 

مزایای ارسال توسط پست اکسپرس

مطابقت با استاندارد های بین المللی
سرعت بالا
ارسال محتویات مرسوله ارسالی با سلامت کامل
اعتماد و اطمینان بالا
پرسنل حرفه ای و با تجربه
انجام مراحل اداری و گمرکی

هزینه پست سریع بین المللی

هزینه پست اکسپرس بین المللی بر اساس مسافت، داخلی یا خارجی بودن مسیرهزینه متنوع می باشد. عوامل دیگری مانند ابعاد بسته بندی، وزن ناخالص بار و ارزش کالا در سرویس درب به درب در میزان هزینه پست سریع بین المللی موثرهستند. برای محاسبه هزینه پست اکسپرس بین المللی، وزن حجمی و وزن جرمی محموله اندازه‌ گرفته می‌ شود و هر کدام از آن ها که عدد بزرگتری باشد، محاسبات بر اساس آن انجام می شود.

نحوه محاسبه هزینه حمل اکسپرس بین المللی

وزن ناخالص کالا = وزن کالا + وزن بسته بندی
وزن حجمی = طول*عرض* ارتفاع (بر حسب سانتی متر) تقسیم بر ۵۰۰۰
هر کدام از موارد بالا که بزرگتر باشد در نرخ کرایه حمل ضرب و هزینه حمل و نقل بین المللی، تعیین می شود.

نحوه پیگیری پست های خارج از کشور

امروز با استفاده از کد رهگیری که یکی از مهم ترین خدمات شرکت های پستی است، می توان مرسولات پستی را به راحتی پیگیری کرد. استفاده از کد رهگیری در پست های داخلی و حتی در فروشگاه های آنلاین هم مرسوم است. کد رهگیری کمک می کند تا وضعیت دقیق مرسوله پستی در هر لحظه مشخص شود.

کد رهگیری به دلیل تعیین وضعیت آنلاین مرسوله باعث افزایش کیفیت خدمات پستی می شود. زیرا کارکنان پستی می بایست کار خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

 

مدت زمان رسیدن مرسولات پستی ارسالی به خارج

شیوه ارسال تاثیر مستقیم بر زمان رسیدن کالا به مقصد دارد. مثلا در ایران به علت عدم وجود پرواز مستقیم به برخی کشورها ارسال مرسوله پستی با واسطه به کشور های دیگر ارسال می شود.

برای اطلاع دقیق از وضعیت مرسوله و زمان رسیدن کالای به مقصد، بهتر است با مشاوران و کارشناسان شرکت پست بین المللی EDL ارتباط برقرار کنید. شرکت های پست اکسپرس مرسوله پستی را بین ۷ تا ۱۴ روز تحویل می دهند.

نکته : اگر یک بسته پستی را به روش هوایی ارسال کنید حدود ۵ روز زمان می برد. اگر بسته را از طریق حمل زمینی بفرستید حدود ۱۵ روز طول می کشد.

شرکت های پست اکسپرس معتبر ایرانی

پست سریع EDL
پست سریع PDE
پست سریع DHL
پست سریع TNT
پست سریع TPG

 

مراحل ارسال کالا به خارج از کشور

خدمات شرکت‌های پستی خصوصی برای ارسال مرسوله پستی به خارج از کشور شامل موارد زیر هستند.

مشاوره تلفنی یا مجازی
اطلاعات تماس با کارشناسان با تجربه در سایت شرکت های پست اکسپرس موجود است تا برای دریافت مشاوره اقدام کنید. توصیه ما به شما این است که با چندین شرکت پست خصوصی تماس بگیرید و پس از اطلاع از تعرفه و شرایط آنها، بهترین گزینه مورد نیاز خود را انتخاب کنید. شرکت پست اکسپرس EDL بهترین خدمات را با مناسب ترین تعرفه و شرایط به شما ارائه می شود.

بسته‌بندی مرسوله
شرکت‌های پستی خصوصی معتبر، عملیات بسته‌بندی مرسوله را انجام می دهند. بسته‌بندی مرسوله بر طبق استاندارهای بین المللی بسیار مهم است.

بارگیری کالا برای ارسال
در مرحله بعدی پس از انجام بسته‌بندی استاندارد مرسولات جهت پست هوایی، زمینی یا آبی عملیات بارگیری کالا به انجام می رسد. مشتری می‌تواند وضعیت مرسوله خود را به کمک کد رهگیری و با مراجعه به صفحه پیگیری مرسولات رهگیری کند.

انجام امور تشریفاتی گمرکی
در مرحله بعدی پس از رسیدن محموله و درهنگام ورود کالا به مقصد، بار در فرودگاه بازرسی می‌شود. کلیه تشریفات گمرکی توسط شرکت پستی انجام می شود.

بیمه‌نامه معتبر بین‌المللی
بیمه محموله ارسالی یکی از نکات مهم در حمل کالا به خارج از کشور است. بیمه باتوجه‌ به قیمت کالا و ارزش آن انجام می‌شود و معمولا به‌ازای هر یک میلیون تومان، هزینه بیمه در حمل بار به خارج از کشور تعیین و بیمه‌نامه صادر می‌ شود.

 

انواع خدمات پست به خارج از کشور

خدمات ATD

دریافت بسته در فرودگاه مبدأ تا درب مقصد. یعنی شما باید کالای خود را در فرودگاه به مأموران تحویل دهید. ادامه کار بوسیله شرکت پستی انجام و به مقصد ارسال می‌شود.

خدمات ATA

دریافت کالا در فرودگاه مبدأ و تحویل آن در فرودگاه مقصد. یعنی شما باید کالا را تا فرودگاه حمل کنید، سپس در فرودگاه توسط گیرنده دریافت شود.

خدمات DTA

دریافت مرسوله درب منزل فرستنده و تحویل در فرودگاه مقصد.کالا توسط مأمورین شرکت پست درب مبدأ تحویل گرفته می شود و گیرنده باید آن را در فرودگاه مقصد تحویل بگیرد.

خدمات DTD یا DOD

دریافت کالا درب منزل و تحویل به گیرنده درب منزل (خدمات درب‌ به ‌درب): کالا از درب منزل شما دریافت می‌شود، کلیه مراحل طی و کالا درب منزل گیرنده تحویل می‌شود.

 

انتخاب شرکت مناسب برای پست خارجی

یکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام ارسال مرسولات پستی باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب شرکت پست سریع بین‌المللی است. شرکت هایی با سابقه‌ کاری بالاتر، معمولا خدمات‌ با کیفیت تری ارائه می دهند.

جهت ارسال مرسوله پستی به خارج از کشور، علاوه بر خدمات پست سریع بین‌المللی، می‌توانید به شیوه حمل بارهوایی، حمل‌‌ونقل دریایی، حمل‌ونقل زمینی و حمل‌ونقل ریلی استفاده کنید. برای ارسال مرسولات و بار به خارج از کشور و بهره از ارزان ترین پست به خارج با کارشناسان شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی EDL اکسپرس تماس بگیرید.

 

جمع بندی

پست اکسپرس بین المللی ( پست اکسپرس خارجی) از بهترین روش های ارسال سریع و امن کالا به سراسر دنیاست. در هنگام ارسال مرسولات پستی توسط پست سریع بین المللی توجه کنید که وزن و نوع بار شما نقش بسیار مهمی در قیمت نهایی حمل ونقل بار دارد بازرگانان معمولا از این روش برای ارسال مرسولات با ارزش و گران قیمتی استفاده می کنند.

 

سؤالات متداول

پست اکسپرس خارجی چیست؟
به ارسال مرسوله با روش سریع، ایمن و ارزان پست اکسپرس بین المللی می گویند. به طور کلی پست اکسپرس خارجی توسط شرکت های پست سریع بین المللی انجام می شود.

مزایای استفاده از پست سریع بین المللی چیست؟
قیمت اقتصادی – رهگیری مرسولات پستی – بیمه مرسولات – پکینگ استاندارد

محصولات ممنوعه در پست اکسپرس بین المللی کدامند؟
مواد منفجره و تجهیزات نظامی، مواد مخدر گوناگون، داروهای مختلف، روزنامه و مجلات غیر اخلاقی، آهن ربا.

روش محاسبه هزینه پست اکسپرس بین المللی چگونه است؟
هزینه پست اکسپرس بین المللی بر اساس نوع و اطلاعات بار و همچنین مبدا، روش ارسال ، مقصد تحویل کالا و نحوه ی تحویل بار محاسبه می شود.

امتیاز شما

میانگین امتیازات ۵ از ۵